Biegłosc obrobienia konceptu 2581oeod

Aleksander miał jasne wyimaginowanie o tym, co chce spełnić i po co. Wiedział, że będzie musiał nawiązać rozsądzające zwycięstwo nad armią perską, żeby zapanować nad całym perskim imperium. Cedował sobie również sprawę, iż armia perska składa się z kontyngentów ściągniętych z gargantuicznego imperium. Jedynym modułem, który jednoczył wszystkie wydziały, była lojalność względem władcę Dariusza.

Jeśliby Aleksander zamordował albo Odkrywcy Mocyprzytłoczył Dariusza, reszta armii załamałaby się i uległa rozsypce. W noc przed walką Aleksander przywołał do siebie wszystkich zarządców i objaśnił im, jak rankiem mogą zwyciężyć bitwę nie zważając na tak przytłaczającej supremacje przeciwna. Próba pokonywania całej perskiej armii nie miałaby sensu, nieprzyjaciół było nadmiernie całego szeregu. Zamiast tego mieli skupić siły i jak na przykład dzida wbić się w środek ciągu Persów, prąc pod adresem samego Dariusza. Aleksander nakazywał przełożonym powrócić do swoich oddziałów i scedować wojakom skrótowy rozkaz: zabić Dariusza!. Kiedy zapoczątkowała się walka, Aleksander zdecydował się na sposobni momencik i pokierował wydział własnej kawalerii - a nuż najdoskonalszych jeźdźców na ziemii w tamtych terminach - w sam środek perskiej armii, pionowo na Dariusza.

Przystęp był tak zaskakujący, iż perski król nie zdążył na niego w Odkrywcy Mocy ogóle przygotować. Historycy podają, że Dariusz wskoczył na bułankę i w wariackim pędzie zbiegł z pola potyczki, pozostawiając podległą armię, by doradzała sobie sama. W podobny sposób jak Aleksander przepowiedział, armia perska wkrótce złamała ciągi i rozpierzchła się na wszelkie strony. Pod zmierzch dnia macedoński dowódca zniszczył Persów i stał się suzerenem najogromniejszego królestwo we wszystkich państwach. Podstawowa lekcja wyniesiona z klęski Dariusza mówi, iż przywódca nie może zostawić własnego teamu albo porzucać przemożnego zamysłu, pobieżne z jak gwałtownymi i szalonymi wyzwaniami nadejdzie mu się zmierzyć. Przetrwanie przywódcy w nadrzędnych sekundach link do strony ma dryblasi wpływ na zespół i na ewentualności zwycięstwa.

Zasada ofensywy Chociaż przewaga wojsk Dariusza była kolosalna, Aleksander przypuścił atak i w ten sposób opadł obserwację nad wojną. Jego postępowanie to nienaganna ilustracja słów, które wieki powolniej anulował Napoleon Bonaparte: Żadnej wielkiej Odkrywcy Mocy potyczki nie zwyciężono dzięki opiece. Wprawę opracowania strategicznego planu, a później przedstawienie go na rynek z impetem przypominającym rzut oszczepem czy też bronienie stałej agresje pozwoli ci owładnąć inicjatywę i kontrolować monetarne przeznaczenie. Zasada koncentracji sił Aleksander umiał skupić siły na jednym celu - perskim suzerenie Dariuszu. W interesie sztukę koncentracji ograniczonych zasobów na sprzedaży samych najlepszych towarów tudzież usług potencjalnie najlepszym usługobiorcom to klucz do biznesowego zwycięstwa.

Reguła gospodarności Macedoński król ziścił zamysł z wdrożeniem śladowej armii, małym nakładem ludzi i środków. Jeszcze przed zachodem słońca armia perska pozostała usunięta jako potencjały bitna, podczas gdy szkody po stronie Aleksandra były małe. W rozważaniu strategicznym powinieneś korzystać ze swoich zdolności i inwencje, aby spełnić wyznaczony motyw i mieć wzięcie na rynku, poświęcając na to średnio na jeża jak najmniej terminu i pieniędzy. Zasada elastyczności Najodpowiedniejszą wprawą, jaką organizacja może sobie przyswoić, jest gibkość. Siły Aleksandra zachowywały gibkość i przerabiały trend Odkrywcy Mocy paroksyzmu zależnie od warunki. Każdy z oficerów na polu kampanie mógł funkcjonować zgodnie ze ulepszającymi się warunkami. Przeciwnie zaś w armii perskiej to Dariusz był naczelnym zarządcą.

Każdy z oficerów pełnił nazwaną funkcję, nie posiadając możliwości odszczepieństwa albo przemiany kierunku. Kiedy bitwa potoczyła się w niespodziany sposób, armia perska nie potrafiła się dostatecznie błyskawicznie zaadaptować. W świecie interesu, w którym zamieszki, brak pewności i przemiany są na porządku codziennym, nieprzewidywalne i niespodziewane, trzeba uzasadniać się gibkością. Należy ulepszać sposób sprzęgania produktów z usługami, ludzi i przypisane im zadania, rynki jak i techniki sprzedaży, produkty i ich zapłaty a także każdy inny faktor w spółce, a skutkiem tego pogłębiać sprzedaż i opłacalność na przekór uzależnionej konkurencji. Reguła zaskoczenia Aleksander użył zdumienia na swoją wielką pomyślność.

Zamiast ustawiać macedońskich żołnierzów w długim szeregu, żeby stawić czoła perskiej armii (co ułatwiłoby jej otoczenie Macedończyków od skrzydeł), Aleksander skonfigurował mundurowych w rozciągliwszym szyku, który zapewniał na wariację miejsca przystępu i układu sił zależnie od awansu sytuacji na polu konfrontacje. W biznesie musisz być spreparowany na zaskakujące działania, ażeby wzbraniać się konkurencji Odkrywcy Mocy ekspresowymi wariacjami w ofercie materiałów, opłat, w metodach gratek i miejscach odsprzedaży. Musisz stale wymyślać coś, czego twoi rywale się nie spodziewają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *